Melike Ergün
Melike ErgünKurucu Ortak & Danışman
Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlayan Melike ERGÜN, 2009 yılından bu yana sürdürmekte olduğu start-up girişimcilere “Marka Yaratma ve Geliştirme” konularında danışmanlık sürecine Proje Yönetimi’ni de ekleyerek kariyerine devam etmiştir.

2013 yılı itibariyle girişimcilik ve iş geliştirme konuları üzerinde etkinliğini artırmış ve yönetim, liderlik, finans, sürekli iyileştirme, kalite yönetimi ve yönetici koçluğu konularında çok sayıda sertifika ve eğitim programına katılmıştır. 2014 yılında KOSGEB “Girişimcilik Eğitimleri” alanında akreditasyon almaya hak kazanmıştır. 2014-2018 yılları arasında İŞ-KUR İl Müdürlüğü, KOSGEB, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Terziler ve Konfeksiyoncular Odası, Kemalpaşa Belediyesi, Karşıyaka Sanayici ve İş Adamları Derneği gibi çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ile Sivil Toplum Örgütleri çözüm ortaklıkları ile “İş Kurma ve Geliştirme” konusunda eğitmenlik yapmış, yaklaşık 2 bin 500 kişiye eğitim vererek danışmanlık görevlerini yürütmüştür.

Melike ERGÜN yaklaşık 400 girişimciye iş kurma alanında danışmanlık vermiştir. KOBİ’lerin kurumsallaşma, yönetim, iş geliştirme ve büyüme süreçlerinde mentörlük yapmak amacıyla 2016 yılında kurulan İşim Gelişiyor Derneği’nin Başkanlığını yürütmektedir.

Kamudaki eğitim becerisini özel sektöre aktarırken elde ettiği yönetim, iş geliştirme tecrübesini ve bilgi birikimini, gelişmek, kurumsallaşmak isteyen işletmelerle ve yöneticilerle paylaşmak için İşim Gelişiyor Danışmanlık bünyesine kurucu ortak olarak katılmıştır.