Esat Kurt
Esat KurtKurucu Ortak & Danışman
Kara Harp Okulu Yönetim Ana Bilim Dalından Lisans eğitimini tamamlayan Esat KURT, 2001 yılında Marmara Üniversitesi Uluslararası Kalite Yönetiminde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Halen Atatürk Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünde doktora eğitimine tez aşamasında devam etmektedir.

Yaklaşık 30 yıl boyunca Türk Silahlı Kuvvetlerinin her kademesinde görev yapmasının yanı sıra, NATO kadrolarında özellikle Danışmanlık birimlerinde dünyanın birçok ülkesinde görev yapmış ve son olarak Afganistan Milli Savunma Bakanı Danışmanlık görevinde bulunmuştur.

Yurt içinde liderlik, yönetim gibi alanlarda birçok sertifika ve eğitim programlarına katılmış, Almanya`da Kriz Yönetimi, Risk Yönetimi, ABD`de danışmanlık kurslarına katılmıştır.

Kıdemli Albay rütbesiyle emekli olduktan sonra Macaristan`da uluslararası bir lojistik firmasında idari işler yöneticisi, son olarak İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir üretim firmasında, önce İnsan Kaynakları ve İdari işler, Finans yöneticisi ve son olarak Genel Koordinatör olarak çalışmıştır. Son çalıştığı firmada stratejik planlama odağında, üretim planlama-ARGE-satın alma, dış ticaret- finans-insan kaynakları eşgüdümünü sağlamış ve 47 ülkeye ihracat yapan sektöründe Türkiye`nin sayılı ihracatçı firmalarından biri haline gelmesini sağlamıştır.

Kamudaki yönetim becerisini özel sektöre aktarırken elde ettiği yönetim, iş geliştirme tecrübesini ve bilgi birikimini, gelişmek, kurumsallaşmak isteyen işletmelerle ve yöneticilerle paylaşmak için İşim Gelişiyor Danışmanlık bünyesine kurucu ortak olarak katılmıştır. Çok iyi seviyede İngilizce bilmektedir.